Система контролю і управління доступом (СКУД)

Система контролю і управління доступом (СКУД)

Система контролю і управління доступом (скорочено СКУД або СКД) — це комплекс технічних та програмних засобів безпеки, що здійснює регулювання входу / виходу та переміщень людей чи транспортних об’єктів на територіях, які знаходяться під охороною, для адміністративного моніторингу та попереджень несанкціонованого проникнення.

Якщо пояснити простими словами – це комплекс апаратно-програмних і технічних засобів, призначений для організації входу-виходу. Це можуть бути офіси, будівлі держустанов, підприємства, торгові і спортивні центри, склади та інші приміщення. Крім організації доступу, СКУД здійснює ще й контрольні функції, надаючи можливість в подальшому проводити аналіз інформації про відвідування та використовувати її в потрібних цілях. Наприклад, дозволяє роботодавцю контролювати прихід – відхід працівників для регулювання трудових процесів.

Сучасні СКУД поділяються на два основних види: автономні і мережеві. Основним критерієм в даному розмежування є спосіб управління обладнанням і особливості роботи контролера.

Автономні СКУД працюють ізольовано від інших систем. Вони призначені для розміщення на 1-2 точках проходу. Щоб перепрограмувати такий контролер, необхідно підключення до нього через окремий інтерфейс. Як приклад можна привести звичайний електромагнітний замок або зчитувач магнітного ключа на двері.

Мережеві СКУД можуть інтегруватися в загальну систему безпеки об’єкта і взаємодіяти з системами відеоспостереження, пожежно-охоронної сигналізації. Управління подібними СКУД здійснюють через виділений ПК або сервер, з встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням.

Ключовий елемент, що встановлює право доступу особи на контрольну територію. Цю функцію можуть виконувати:

 • картка з магнітною смужкою;
 • безконтактна картка;
 • спеціальний брелок;
 • цифровий код, що безпосередньо вводиться на клавіатурі;
 • унікальні особисті ознаки людини: відбитки пальця / долоні, малюнок сітківки ока тощо.

Інформація зчитується спеціальним пристроєм (модифікація залежить від типу ідентифікатора) та передається на контролер для подальшої обробки. Зазвичай, зчитувальні пристрої виконують з урахуванням вимог підвищеного опору механічним впливам.

Контролер, на основі отриманих даних приймає рішення щодо надання чи заборони доступу. Залежно від типу системи, контролер може працювати автономно чи в об’єднанні з іншими під керуванням головного комп’ютера. Для гарантованої безперервної роботи контролер забезпечено блоком резервного живлення або власним акумулятором.

Отримана інформація зберігається в пам’яті системи для подальшого використання: складання звітів, статистики, обліку робочого часу.

Додаткове обладнання: конвертори, датчики, кнопки виходу, турнікети, електронні замки, механізми доведення дверей, геркони, аларми тощо.

За потреби, до системи контролю і управління доступом може бути встановлене програмне забезпечення.

Послуги по установці та обслуговуванні СКУД ми надаємо лише нашім абонентним клієнтам.

 

Послуги які ми проводимо по установці СКУД
 • Проектування системи контролю доступу
 • Підбір необхідного обладнання для систем контролю достпа
 • Поставка систем СКУД
 • Монтаж системи СКУД
 • Пусконалагоджувальні роботи по системі СКУД
 • Інтеграція системи СКУД з іншими системами безпеки
 • Навчання персоналу роботі з системою
 • Технічне обслуговування системи СКУД
Замовити
дзвінок
+
Подзвоніть!