Зареєструвати касовий апарат стало простіше. Досить електронної заяви

Зареєструвати касовий апарат стало простіше. Досить електронної заяви

Міністерстві фінансів затвердили новий порядок ведення реєстру примірників реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та центрів сервісного обслуговування РРО (реєстр ЦСО). Відповідний наказ набрав чинності сьогодні, повідомляється на сайті відомства. Завдяки цьому реєструвати РРО стане простіше. Відтепер для цього достатньо подати заяву – можна в електронній формі без додатків. Подати заяву можна в “Електронному кабінеті” УКРІНФОРМ.

Як змінилася процедура реєстрації РРО

Реєстрація РРО відтепер буде здійснюватися в наступному порядку:

  • виробник РРО включає ЦСО в реєстр ЦСО;
  • виробник РРО включає екземпляр РРО в реєстр примірників РРО;
  • ЦСО направляє електронне повідомлення про укладений договір з власником РРО до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО;
  • суб’єкт господарювання – власник РРО подає заяву про реєстрацію РРО;
  • УКРІНФОРМ направляє в ЦСО довідку про резервування фіскального номера (дійсна три дні);
  • ЦСО вводить РРО в експлуатацію і подає до контролюючого органу, де проводиться реєстрація РРО, акт введення в експлуатацію та довідку про опломбування РРО;
  • УКРІНФОРМ видає реєстраційне посвідчення.

Всі процедури здійснюються в електронній формі. За бажанням можна подати заяву про реєстрацію РРО та в паперовій формі, і отримати посвідчення на папері.

Обов’язки сторін після набрання наказом чинності

Протягом наступних двох місяців УКРІНФОРМ належить сформувати реєстр всіх зареєстрованих і експлуатованих примірників РРО. Виробники (постачальники) в свою чергу повинні подати заяви про включення до реєстру всіх своїх РРО, які отримали до вступу в силу наказу Мінфіну.

Чи потрібні якісь документи крім заяви

При первинній реєстрації РРО власникам потрібно додати до заяви паспорта цих пристроїв і паспорти модему (у разі застосування зовнішнього модему), а також копії документів, що підтверджують факт купівлі або отримання РРО у власність, право власності або користування РРО.

Замовити
дзвінок
+
Подзвоніть!