Акумулятори для ДБЖ. Класифікація

Акумулятори для ДБЖ. Класифікація

Акумулятори для безперебійників. Класифікація за конструктивним типом

У наш час в світі випускаються акумулятори різних типів. Ось далеко не повний список: свинцево-кислотні, мідно-літієві, нікель-кадмієві, нікель-металогідридні, залізо-нікелеві, сірчано-натрієві, срібно-цинкові, срібно-кадмієві, літій-іонні, літій-полімерні, нікель-водневі, марганцево-цинкові. Всі типи акумуляторних батарей мають різну конструкцію, різні властивості і різні ціни.
Розглянемо основні типи акумуляторів, що застосовуються для джерел безперебійного живлення.

Свинцево-кислотні акумулятори для ДБЖ

Свинцево-кислотні (з англійської Sealed Lead Acid) акумуляторні батареї набули найбільшого поширення. До позитивних властивостей відносяться: низька вартість, низький саморозряд, висока надійність, стабільність напруги, робота в широкому діапазоні температур, тривалість циклів роботи, можливість здійснювати до тисячі циклів заряду / розряду. До негативних властивостей можна віднести: велику вагу і габарити, маленька питома ємність, втрачають працездатність при глибоких розрядах.

Нікелево-кадмієві акумулятори для ДБЖ

Нікелево-кадмієві (Ni-Cd) акумуляторні батареї отримали велику популярність в останні роки завдяки невеликій вазі і розмірам широко застосовуються в різних електронних пристроях. До позитивних властивостей відносяться: висока енергетична щільність, можливість здійснення до 1500 перезаряджень, низький саморозряд (менше 20% в місяць), не дорога ціна, висока надійність, простота в експлуатації, хороша стійкість до перепадів температур. До негативних властивостей відносяться: наявність «ефекту пам’яті», поступове зменшення ємності АКБ, використовує високотоксичну речовину, висока вартість переробки і утилізації.

Нікелево-металогідридні акумулятори для ДБЖ

Нікелево-металогідридні (Ni-MH) акумуляторні батареї відомі досить давно і мають ряд покращених характеристик, але вони не набули великого поширення, насамперед через складнощі в експлуатації. До позитивних властивостей відносяться: висока питома ємність, стабільна робота, велика енергетична щільність, не знижує рівень ємності. До негативних властивостей відносяться: мале число циклів заряду / розряду, висока ціна батареї, більш вузький температурний режим роботи, мала здатність навантаження, не переносить глибоких розрядів, високий рівень саморозряду, складність процесу зарядки, великі витрати на експлуатацію.

Літієво-іонні акумулятори для ДБЖ

Літієво-іонні (Li-Ion) акумуляторні батареї були винайдені ще в першій половині 20 століття, проте їх масове виробництво почалося тільки в 90-х роках. Сьогодні вони є найбільш перспективними для використання в електронних пристроях. Такі батареї мають велику питому ємність і можуть забезпечити потужного споживача при малому власній вазі і розмірі. До позитивних властивостей відносяться: висока надійність роботи, велика енергетична щільність (близько 100 Вт * год / кг), дуже маленька швидкість саморозряду (близько п’яти відсотків на місяць), АКБ не втрачає ємності в процесі роботи, низька вартість обслуговування. До негативних властивостей відносяться: висока ціна, мало широкий діапазон температур роботи, АКБ необхідно зберігати в зарядженому вигляді, є ефект старіння, необхідно використовувати спеціальні зарядні пристрої.

В даний час найбільшого поширення набули звичайні свинцево-кислотні акумулятори для ДБЖ. Основні причини – висока надійність акумуляторних батарей, низька вартість придбання, простота в обслуговуванні, працездатність у важких кліматичних умовах, можливість багаторазових процедур заряду.

Акумулятори для безперебійників. Класифікація за типом електроліту

За типом використовуваного електроліту все акумуляторні батареї можна розділити на три основні групи: АКБ з рідким електролітом, АКБ за технологією GEL, АКБ за технологією AGM. Розглянемо основні характеристики цих типів акумуляторів.

Акумулятори для джерела безперебійного живлення з рідким електролітом

Акумуляторні батареї з рідким електролітом мають найбільшого поширення. Ця технологія включає використання розчину сірчаної кислоти в якості електроліту. До такого типу відносяться звичайні автомобільні АКБ. Основний їх недолік полягає в тому, що вони не герметичні. В процесі роботи такі батареї виділяють водень і пари сірчаної кислоти, що негативно позначається на їх екологічності. Негерметичні акумулятори вимагають складного обслуговування, спеціального приміщення для проведення робіт із зарядки і обслуговування. До позитивних властивостей слід віднести низьку вартість придбання батареї. Такі акумулятори рідко використовуються для джерел безперебійного живлення, проте можуть бути застосовані в разі зовнішнього підключення АКБ і наявності спеціального НЕ житлового приміщення.

Акумулятори GEL для джерела безперебійного живлення

Акумулятори GEL (гелієві акумулятори) виробляються за технологією GEL-Electrolite. Для отримання потрібного желеобразного стану до складу електроліту АКБ додають спеціальний загущувач. Акумулятори, створені за цією технологією, не мають виділення газів. Тому вони виготовляються герметичними. Герметичні акумулятори для ДБЖ безпечні і не вимагають спеціального обслуговування. GEL АКБ мають високу надійність, працездатні в широкому діапазоні температур, мають високу ємність і тривалий термін експлуатації. Однак їх вартість вища, ніж у негерметичних АКБ. Також необхідно не допускати глибокого розряду таких батарей.

Акумулятори AGM для джерела безперебійного живлення

Акумулятори за технологією AGM (Absorptive Glass Mat) є найсучаснішими. По суті вони є модернізацією АКБ типу GEL. В якості електроліту в таких батареях використовують рідкий електроліт, абсорбований спеціальними пористими волокнами. Така технологія дозволяє робити батареї герметичними. При їх роботі не виділяються шкідливі пари. У той же час електричний опір таких АКБ нижче, що істотно покращує показники. У виробництві джерел безперебійного живлення саме акумулятори за технологією AGM набули великого поширення. Такі АКБ має ряд позитивних властивостей: висока надійність роботи, просте обслуговування, велика епікрітіческая ємність, низька вартість придбання і низька вартість обслуговування, великий термін служби.

Замовити
дзвінок
+
Подзвоніть!