Акумулятори для ДБЖ. Класифікація

Акумулятори для ДБЖ. Класифікація

Акумулятори для безперебійників. Класифікація за конструктивним типом

У наш час в світі випускаються акумулятори різних типів. Ось далеко не повний список: свинцево-кислотні, мідно-літієві, нікель-кадмієві, нікель-металогідридні, залізо-нікелеві, сірчано-натрієві, срібно-цинкові, срібно-кадмієві, літій-іонні, літій-полімерні, нікель-водневі, марганцево-цинкові. Всі типи акумуляторних батарей мають різну конструкцію, різні властивості і різні ціни.
Розглянемо основні типи акумуляторів, що застосовуються для джерел безперебійного живлення.

Свинцево-кислотні акумулятори для ДБЖ

Свинцево-кислотні (з англійської Sealed Lead Acid) акумуляторні батареї набули найбільшого поширення. До позитивних властивостей відносяться: низька вартість, низький саморозряд, висока надійність, стабільність напруги, робота в широкому діапазоні температур, тривалість циклів роботи, можливість здійснювати до тисячі циклів заряду / розряду. До негативних властивостей можна віднести: велику вагу і габарити, маленька питома ємність, втрачають працездатність при глибоких розрядах.

Нікелево-кадмієві акумулятори для ДБЖ

Нікелево-кадмієві (Ni-Cd) акумуляторні батареї отримали велику популярність в останні роки завдяки невеликій вазі і розмірам широко застосовуються в різних електронних пристроях. До позитивних властивостей відносяться: висока енергетична щільність, можливість здійснення до 1500 перезаряджень, низький саморозряд (менше 20% в місяць), не дорога ціна, висока надійність, простота в експлуатації, хороша стійкість до перепадів температур. До негативних властивостей відносяться: наявність «ефекту пам’яті», поступове зменшення ємності АКБ, використовує високотоксичну речовину, висока вартість переробки і утилізації.

Нікелево-металогідридні акумулятори для ДБЖ

Нікелево-металогідридні (Ni-MH) акумуляторні батареї відомі досить давно і мають ряд покращених характеристик, але вони не набули великого поширення, насамперед через складнощі в експлуатації. До позитивних властивостей відносяться: висока питома ємність, стабільна робота, велика енергетична щільність, не знижує рівень ємності. До негативних властивостей відносяться: мале число циклів заряду / розряду, висока ціна батареї, більш вузький температурний режим роботи, мала здатність навантаження, не переносить глибоких розрядів, високий рівень саморозряду, складність процесу зарядки, великі витрати на експлуатацію.

Літієво-іонні акумулятори для ДБЖ

Літієво-іонні (Li-Ion) акумуляторні батареї були винайдені ще в першій половині 20 століття, проте їх масове виробництво почалося тільки в 90-х роках. Сьогодні вони є найбільш перспективними для використання в електронних пристроях. Такі батареї мають велику питому ємність і можуть забезпечити потужного споживача при малому власній вазі і розмірі. До позитивних властивостей відносяться: висока надійність роботи, велика енергетична щільність (близько 100 Вт * год / кг), дуже маленька швидкість саморозряду (близько п’яти відсотків на місяць), АКБ не втрачає ємності в процесі роботи, низька вартість обслуговування. До негативних властивостей відносяться: висока ціна, мало широкий діапазон температур роботи, АКБ необхідно зберігати в зарядженому вигляді, є ефект старіння, необхідно використовувати спеціальні зарядні пристрої.

В даний час найбільшого поширення набули звичайні свинцево-кислотні акумулятори для ДБЖ. Основні причини – висока надійність акумуляторних батарей, низька вартість придбання, простота в обслуговуванні, працездатність у важких кліматичних умовах, можливість багаторазових процедур заряду.

Акумулятори для безперебійників. Класифікація за типом електроліту

За типом використовуваного електроліту все акумуляторні батареї можна розділити на три основні групи: АКБ з рідким електролітом, АКБ за технологією GEL, АКБ за технологією AGM. Розглянемо основні характеристики цих типів акумуляторів.

Акумулятори для джерела безперебійного живлення з рідким електролітом

Акумуляторні батареї з рідким електролітом мають найбільшого поширення. Ця технологія включає використання розчину сірчаної кислоти в якості електроліту. До такого типу відносяться звичайні автомобільні АКБ. Основний їх недолік полягає в тому, що вони не герметичні. В процесі роботи такі батареї виділяють водень і пари сірчаної кислоти, що негативно позначається на їх екологічності. Негерметичні акумулятори вимагають складного обслуговування, спеціального приміщення для проведення робіт із зарядки і обслуговування. До позитивних властивостей слід віднести низьку вартість придбання батареї. Такі акумулятори рідко використовуються для джерел безперебійного живлення, проте можуть бути застосовані в разі зовнішнього підключення АКБ і наявності спеціального НЕ житлового приміщення.

Акумулятори GEL для джерела безперебійного живлення

Акумулятори GEL (гелієві акумулятори) виробляються за технологією GEL-Electrolite. Для отримання потрібного желеобразного стану до складу електроліту АКБ додають спеціальний загущувач. Акумулятори, створені за цією технологією, не мають виділення газів. Тому вони виготовляються герметичними. Герметичні акумулятори для ДБЖ безпечні і не вимагають спеціального обслуговування. GEL АКБ мають високу надійність, працездатні в широкому діапазоні температур, мають високу ємність і тривалий термін експлуатації. Однак їх вартість вища, ніж у негерметичних АКБ. Також необхідно не допускати глибокого розряду таких батарей.

Акумулятори AGM для джерела безперебійного живлення

Акумулятори за технологією AGM (Absorptive Glass Mat) є найсучаснішими. По суті вони є модернізацією АКБ типу GEL. В якості електроліту в таких батареях використовують рідкий електроліт, абсорбований спеціальними пористими волокнами. Така технологія дозволяє робити батареї герметичними. При їх роботі не виділяються шкідливі пари. У той же час електричний опір таких АКБ нижче, що істотно покращує показники. У виробництві джерел безперебійного живлення саме акумулятори за технологією AGM набули великого поширення. Такі АКБ має ряд позитивних властивостей: висока надійність роботи, просте обслуговування, велика епікрітіческая ємність, низька вартість придбання і низька вартість обслуговування, великий термін служби.

Limitless представила Pendant: носимий пристрій для запису інформації та обробки за допомогою штучного інтелекту

Спам: історія терміну, його небезпека та боротьба зі спамом

Чому кібербезпека важлива для вас?

AnyDesk взламано: популярне програмне забезпечення для віддаленого робочого столу вимагає скидання пароля

Новий штучний інтелект Gemini від Google: можливості, відмінності від GPT і перспективи використання

Що таке хмарні сховища та навіщо вони потрібні?

Покроково, як підключити Старлінк резервним каналом інтернету на підприємстві.

Шукаєте де придбати ГЕНЕРАТОР?

Екваер IKS обмежує час роботи сервіса.

Microsoft обмежила росіянам оновлення до Windows 11 22H2, а Apple видалила з App Store всі застосунки VK та Mail.ru

Держспецзв’язку попередила про нову кібератаку на держоргани України у вигляді електронної пошти із зараженим XLS-документом.

Як підключити Starlink в Україні (супутниковий інтернет SpaceX)

Замовити
дзвінок
+
Подзвоніть!