74% респондентів підтримують ідею запровадження касових апаратів для ФОП

74% респондентів підтримують ідею запровадження касових апаратів для ФОП

Нещодавно Верховна Рада України прийняла неоднозначні закони про використання касових апаратів (реєстратори розрахункових операцій, РРО) фізичними особами-підприємцями. Серед інших нововведень в них також запроваджується так званий кешбек – винагорода покупцям, які виявлять факти порушення касової дисципліни підприємцями.

Багато представників бізнесу критикували ці закони. А група «Рейтинг» провела опитування серед пересічних українців, щоб з’ясувати їхнє ставлення до цих нововведень.

Як показують результати опитування, 74% українців підтримують нові закони про касові апарати. Дві третини респондентів підтримують введення механізму кешбек і створення додатка, яке дозволить оплачувати всі податки в смартфоні. Половина опитаних вважає, що розширення сфери застосування РРО – це спроба навести порядок у сфері сплати податків. У той же час 38% респондентів вважають, що такий крок влади скоріше є утисками малого підприємництва.

«Останнє твердження користується значною підтримкою серед тих, хто вже має власну справу», – йдеться в опитуванні.

Крім того, не менше двох третин опитаних переконані, що розмір податків в Україні дуже високий. Останню тезу найбільше підтримують ті, хто має власний бізнес.

При цьому більше 70% переконані, що потрібно збільшувати розмір податків для олігархів та великого бізнесу. Стільки ж респондентів виступає за те, щоб зменшити або залишити на колишньому рівні податки для малого і середнього бізнесу.

Близько 40% опитаних виступають за введення окремого податку для IT-підприємців та введення одноразового декларування (за ставкою 9-10%). Така ж частка українців підтримує ідею ліквідацію податкової міліції і створення Бюро фінансових розслідувань.

Додамо, 68% респондентів вважають, що своєчасна сплата податків забезпечує гідну пенсію в майбутньому, і стільки ж підтримують жорстку кримінальну відповідальність за несплату податків. Майже половина (47% респондентів) вважає, що основну частину податків потрібно в першу чергу направляти в соціальну сферу (медицина, освіта, пенсії, субсидії), а 39% дотримуються думки, що податки потрібно направляти на розвиток економіки та інфраструктури.

Як виявилося, половина респондентів знають суму податків, яку сплачують щомісяця державі, а 30% – не знають. 38% учасників дослідження відзначили, що хотіли б зайнятися власною справою, 10% стверджували, що вже мають бізнес. Близько половини респондентів не бажають займатися підприємницькою діяльністю.

Замовити
дзвінок
+
Подзвоніть!