Intel анонсувала 5-ядерні гібридні процесори Lakefield з багаторівневою компонуванням Foveros

Intel анонсувала 5-ядерні гібридні процесори Lakefield з багаторівневою компонуванням Foveros

Компанія Intel анонсувала випуск нових процесорів Lakefield, які позиціонуються як процесорів Core з гібридною технологією. Особливістю цих чіпів є використання компонування Foveros – вперше для Intel.

Процесори Intel Launches представляють собою 5-ядерні рішення. При цьому кожен такий процесор містить одне продуктивне ядро ​​на базі архітектури Sunny Cove, виготовлене за нормами 10-нанометрового технологічного процесу, і чотири енергоефективних ядра Tremont для фонових і нересурсоємних завдань. Пристрій також містить інтегроване графічне ядро ​​Intel UHD Graphics Gen11.

Процессор Ядра / Потоки Исполнительные блоки GPU Кэш-память TDP Базовая частота Turbo частота Частота GPU Память
Intel Core i5-L16G7 5/5 64 4 МБ 7 Вт 1,4 ГГц 3,0 ГГц 1,8 ГГц LPDDR4X-4267
Intel Core i3-L13G4 5/5 48 4 МБ 7 Вт 0,8 ГГц 2,8 ГГц 1,3 ГГц LPDDR4X-4267

 

Додамо, пристрій позиціонується як «гібридного процесора». Крім обчислювальних і графічних ядер воно також включає допоміжний базовий шар з кеш-пам’яттю і блоками вводу / виводу і два додаткових шару з пам’яттю DRAM. Таким чином, відпадає необхідність використання зовнішньої пам’яті. При цьому весь чіп має розміри 12х12х1 мм.

Незважаючи на невеликі розміри і нетипову компоновку, Intel обіцяє хороший запас продуктивності для процесорів Lakefield. Згадується апаратне планування ОС, що має забезпечити запуск додатків і завдань на ядрах які найбільш підходять. Поки що заявлена ​​підтримка тільки Windows 10.

Intel також заявляє про підвищення продуктивності на 24% в порівнянні з Intel Core i7-8500Y в перерахунку на споживання енергії чіпсетом (вимірюється по ефективності енергоспоживання при перегляді веб-сторінок в балах WebXPRT3 на ват), а також на 12% вищою однопоточному продуктивності в додатках з цілочисельними обчисленнями. Крім того, інтегрована графіка Gen11 забезпечує 1,7-кратний приріст продуктивності (вимірюється в 3DMark) в порівнянні з Core i7-8500Y і здатна конвертувати відео на 54% швидше. Нарешті, приріст продуктивності в задачах штучного інтелекту більш ніж 2-кратний. Разом з тим, чіп має високу енергоефективністю. Це перший процесор Intel Core, що споживає всього 2,5 мВт енергії при просте. І це перший чіп Intel з двома вбудованими інтерфейсами для підключення дисплеїв, що робить його «ідеально відповідними для складних ПК і ПК з двома екранами».

Деякі пристрої з процесорами Intel Lakefield демонструвалися під час проведення виставки CES 2020 року, а їх вихід на ринок запланований на літо цього року. Недавно представлений Samsung Galaxy Book S – один з них.

Limitless представила Pendant: носимий пристрій для запису інформації та обробки за допомогою штучного інтелекту

Спам: історія терміну, його небезпека та боротьба зі спамом

Чому кібербезпека важлива для вас?

AnyDesk взламано: популярне програмне забезпечення для віддаленого робочого столу вимагає скидання пароля

Новий штучний інтелект Gemini від Google: можливості, відмінності від GPT і перспективи використання

Що таке хмарні сховища та навіщо вони потрібні?

Покроково, як підключити Старлінк резервним каналом інтернету на підприємстві.

Шукаєте де придбати ГЕНЕРАТОР?

Екваер IKS обмежує час роботи сервіса.

Microsoft обмежила росіянам оновлення до Windows 11 22H2, а Apple видалила з App Store всі застосунки VK та Mail.ru

Держспецзв’язку попередила про нову кібератаку на держоргани України у вигляді електронної пошти із зараженим XLS-документом.

Як підключити Starlink в Україні (супутниковий інтернет SpaceX)

Замовити
дзвінок
+
Подзвоніть!